Menu Zamknij

PROWADZENIE DEBATY NT. SOTEU JAKO CZŁONEK SIECI EKSPERTÓW KOMISJI EUROPEJSKIEJ - TEAM EUROPE DIRECT

Pawel Brusilo Team Europe SOTEU

Jako członek Sieci Ekspertów Komisji Europejskiej – Team Europe  Direct – miałem niezwykły zaszczyt moderować debatę pt. „Unia według młodych. Debata po Orędziu o stanie Unii (SOTEU)”, która odbyła się we wrocławskim Domu Europy, będącego siedzibą Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce.

Głos Młodzieży musi być jeszcze bardziej wyróżniony w debacie publicznej, a wydarzania takie jak to pozwalają młodym liderom i liderkom zabrać głos w tak ważnych kwestiach jak aktualny stan i przyszłość w Unii Europejskiej.

Wspólne wysłuchanie Orędzia o stanie Unii wygłoszonego przez Przewodniczącą Ursulę von der Leyen było okazją do dyskusji o szeregu wyzwań przed jakimi stoi nasza wspólnota, w tym tymi związanymi ze zmianą klimatu, transformacją energetyczną, migracjami, rozwojem sztucznej inteligencji oraz przyszłości integracji europejskiej. Nie obyło się bez zaskoczeń, ponieważ w trakcie wystąpienia ogłoszono szereg przełomowych inicjatyw, które stanowią odpowiedź naszej Wspólnoty na te bieżące wyzwania.

Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będę miał szansę poprowadzić debatę z równie ambitnymi uczestnikami i uczestniczkami!

W debacie wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki następujących instytucji:
– Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej,
– Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego,
– Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia,
– Forum Młodych Dyplomatów,
– Koło Naukowe Debat Oksfordzkich (UWr),
– Koło Naukowe ‘’Projekt Europa” (UWr),
– Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu.

Skip to content