Menu Zamknij

CZEŚĆ! ZAPRASZAM NA KONSULTACJE!

Jestem w pełni otwarty na dodatkowe konsultacje dla moich aktualnych i przyszłych studentów, którzy mogą swobodnie kontaktować się ze mną poprzez maile, MS Teams lub telefonicznie (szczegóły w zakładce „Kontakt”). Pragnę podkreślić, że w związku z realizacją stażu badawczego na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego w ramach stypendium Fulbright-Schuman, wszystkie konsultacje do końca stycznia 2023 będą odbywać się zdalnie poprzez MS Teams, Zoom lub Google Meet.  

Stały termin konsultacji to czwartek godz. 8.00 – 9.30 wg. czasu pacyficznego (PST), czyli 17.00 – 18.30 polskiego czasu (CET). Istnieje możliwość wyznaczenia indywidualnego terminu i godziny konsultacji po wcześniejszym kontakcie. 

Jako początkujący dydaktyk staram się z pełną pasja i zaangażowaniem prowadzić zajęcia, których tematyka dotyka różnorodnych obszarów tj. biznes międzynarodowy, global resourcing, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz ekonomii środowiskowej. Jestem także otwarty na prowadzenie zajęć z zarządzania i pracy projektowej, a także warsztatów dla licealistów na temat przedsiębiorczości.

Prowadzenie zajęć na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jest niesamowitą szansą na pracę z ambitnymi studentami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wspólnie ze mną realizują złożone projekty. 

Od 2021 mam przyjemność pracować wspólnie z dr Karoliną Łopacińską nad rozwojem i wdrażaniem innowacyjnego przedmiotu dedykowanego studentom kierunku International Business. Poprzez wykorzystanie zawansowanego systemu opartego o koncepcję Virtual Reality (VR), przedmiot International Business Simulation Game pozwoli naszym studentom na zupełnie nowe podejście do zarządzania procesem internacjonalizacji przedsiębiorstwa. 

Celem  gry  jest optymalizacja wewnętrznych procesów produkcyjno–logistycznych, opracowanie optymalnej  strategii eksportowej, a także rozwój polskiego przedsiębiorstwa produkującego panele fotowoltaiczne chcącego rozszerzyć swoją działalność o rynki zagraniczne tj. Chiny, USA, Niemcy, Indie, Brazylia.

Trzy  przedsiębiorstwa  rywalizują  o  pozyskanie   jak największej  liczby  zapytań  ofertowych oraz budowanie wizerunku i świadomości marki na wybranych rynkach zagranicznych.  Pozwala  im to na maksymalizację zysków, uzyskanie największego udziału w poszczególnych rynkach i osiągnięcie pozycji konkurencyjnej względem pozostałych graczy(przedsiębiorstw). 

Jednocześnie, poprzez analizę zagranicznych  rynków, strategiczne zarządzanie procesem   produkcyjnymi  sprzedaż  w  ramach realizowanych transakcji eksportowych, uczestnicy nabywają umiejętności antycypowania przyszłych potrzeb przedsiębiorstwa w oparciu o przyjęte założenia strategii rozwoju firmy w środowisku międzynarodowym. Co więcej, uczestnicy w trakcie trwania symulacji są wystawiani na działanie nieprzewidzianych  (losowych)  zdarzeń,  które  wymagają  od  nich  stosownej  reakcji,  w  celu minimalizowania negatywnych skutków.

Proces wdrażania i doskonalenia symulacji z udziałem studentów rozpocznie się w  już wkrótce. Początek regularnych zajęć ze studentami kierunku International Business planowany jest na semestr zimowy 2022/2023.

Skip to content